Hakkında

Sevgili Öğrenciler,

İnsan hayatı belli dönemlerden oluşmaktadır. Bu dönemler kısacası, insanın yaşamaktan zevk aldığı çocukluk dönemi, kendisini hayata hazırladığı gençlik dönemi ve sorumlulukların arttığı yetişkinlik dönemidir. İlk iki aşama üçüncü aşamayı şekillendirmektedir. Özellikle ikinci aşamada alınan kararlar hayati önem arz etmektedir. Çünkü insanın gelecekte ne tür bir iş ile iştigal etmek istediği, nasıl bir insan olacağına karar verdiği dönemdir. İnsan, bu dönemde bir önemli kararı daha vermesi gerekir; üniversite, meslek yüksekokulu veya liseden sonra devam etmeme gibi.

Üniversite mezunu olmak birçok iş kapısını açtığı gibi, insanın farklı kültürler, farklı etnik gruplara ait insanları, onların yaşam tarzlarını, gelenek ve göreneklerini de tanımasını sağlar. Meslek Yüksekokulumuzu tercih eden öğrencilerimizi, hoş görünün, saygının ve sevginin ön plana çıktığı, farklı görüşlerin başkalarını rahatsız etmeden ve onların yaşam tarzlarına müdahale etmeden kendilerine yer bulduğu multikulti bir ortam beklemektedir.

Adıyaman Üniversitesi, 2006 yılında kurulmakla beraber, ilk kuruluşunda yer alan birimlerinin daha önceki üniversitelere (Harran, Gaziantep ve İnönü Üniversitesi gibi) bağlı olmuş olması ve bu üniversitelerin kurumsal kimliklerini güzel bir şekilde sentezlemesi ile kendi kimliğini oluşturmayı başarmış, bölgesinde parlayan bir üniversite olmuştur.

Besni Meslek Yüksekokulu ise Adıyaman Merkez Meslek Yüksekokulundan sonra üniversitemizin en büyük Meslek Yüksekokuludur. 11.500 M2 üzerine kurulmuş okulumuz, 8 bölüm, 12 program, yaklaşık 2000 öğrenci, 28 öğretim elemanı ve 11 idari personel ile hizmet vermektedir.

Besni Meslek Yüksekokulumuzun KPSS ve DGS sınavlarındaki başarısı kontenjanlarımızın doluluk oranlarının yüksekliği, bölümlerimizin üst düzey makine-teçhizat donamı ve öğrencilerimizin kolay staj bulması diğer önemli avantajlarımızdandır.

Besni Meslek Yüksekokulumuzun kapısı; öğrenmek ve meslek sahibi olmak için gelen herkese açıktır. Değerlerimizi paylaşanlarla yollarımızın kesişeceğine inancımız ise tamdır.

Sevgili Gençler!

Besni Meslek Yüksekokulunda okumak bir ayrıcalıktır.

 

Doç. Dr. Mücahit ÇELİK

Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü